Naše brýle sluší všem...

Co dokáže očím způsobit spánek s kontaktními čočkami

V dnešní době usnadňují kontaktní čočky život mnoha lidem. Je třeba pamatovat na to, že se jejich nošení neobchází bez určitých zdravotních rizik. Za předpokladu, že nebudou dodrženy hygienické zásady, může v těch nejhorších případech dojít až k oslepnutí.

Důkazem toho jsou zveřejněné snímky americké oční kliniky, které znázorňují, co může rohovce způsobit opakovaný spánek s kontaktními čočkami.

Mezi nejčastější větu, kterou zmiňují pacienti u svých očních lékařů je, že s kontaktními čočkami usínají často a nikdy s tím problém neměli. Pravdou zůstává, že pokud člověk nemá čočky, které by tomu byly uzpůsobeny, ranní probuzení nebude patřit mezi jedno z těch příjemných.

Výzkum australských vědců publikovaný v American Academy of Ophthalmology ukázal, že hrozí až 6,5krát vyšší riziko infekce rohovky.

Americká klinika Vita Eye Clinic zveřejnila na svém facebookovském profilu fotky akutního případu zánětu oka, který byl zapříčiněn zmiňovaným nošením kontaktních čoček při spaní.

To způsobilo rozšíření bakterií Pseudomonas, které během několika dní napadají rohovku oka
a zanechají za sebou tzv. mrtvou tkáň.

Ačkoliv lze zánět potlačit předepsáním antibakteriálních kapek a steroidů a je možnost do určité míry zánět vyléčit, mnohé z pacientů může postihnout určitá forma zbytkové ztráty zraku i po léčbě.

Zdroj: https://bit.ly/3Ks5BuB

nach oben