Naše brýle sluší všem...

Škodí nedostatek světla při čtení?

Dle průzkumu, které byly provedeny za několik let, můžeme i společeně s odborníky odpovědět, že neškodí. Protože oko je neuvěřitelný orgán. Společně s mozkem jde o nejkomplexnější orgán lidského těla. Dokáže se přizpůsobit různým úrovním osvětlení. V šeru se zornice rozšíří, aby mohla propouštět co nejvíce světla. Naopak při velkém osvětlení se zornice zúží, aby nedocházelo k velkému průchodu světla. Určitě znáte případ, když si potřebujete v noci dojít na záchod a rozsvítíte si - začneme se všichni "šklebit". Děláme to také proto, že dochází k rychlému "smrštění zornice - jsme oslněni.

 

Výše zmíněné informace potvrzuje lékařka Věra Kalanrová, která říká, že "dojde pouze k únavě očí, ale žádné dioptrie z nedostatku světla neplynou."

"Je mnohem důležitější o zrak pečovat, chodit na pravidelné prohlídky ke svému očnímu lékaři". To je pro všechny knihomoly skvělá zpráva, čtení pod peřinou může pokračovat!

 

 

Zdroj: http://ona.idnes.cz/on-line-rozhovor-zrak-0uk-/zdravi.aspx?c=A121010_120540_zdravi_pet

Zdroj: http://www.bbc.com/future/story/20121001-should-you-read-in-the-dark

© 2019, OXA OPTIK, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Jste-li spotřebitel a vznikne-li mezi námi spor ze smlouvy, který se nám nepodaří vyřešit přímo, máte právo obrátit se s tímto sporem na Českou obchodní inspekci (http://www.coi.cz/) za účelem mimosoudního řešení spotřebitelského sporu. Toto právo můžete uplatnit nejpozději do 1 roku ode dne, kdy jste u nás poprvé uplatnili právo, které je předmětem tohoto spotřebitelského sporu.

Powered by CMSimple| Template: | Login